Ahoj, pořád přemýšlím kam v létě(srpen) na 20 dní, letenky do světa ted stojí cca od 18 do 25 tisíc. Převážně USA, ASIE. Mám rad moře, taky nějakou divočinu a poznávání. Včera jsem koukal na rentcars na Miami a půjčeni auta za 1500kč na 14 dni asi jim to blbě přepočítávala na české koruny? Mám nějaký budged chceme si užít co nejvíc, koukal jsem i na Bali letenka 23 tisíc. Je tam levno ? S počasím nevím kde bude dobře a nebude jen pršet a nebo bude brutal teplo a vlhko. Poradí někdo ? Nebo zustat doma  to se mi moc nechce.  Jiny termin nejde bohuzel.  Diky  .

kam v létě(srpen) 20 dní

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ono je to těžké když se to píše na mobilu :) a samo se ti to doplňuje v AJ.
Ale díky za připomínku!

0 Citovat

"diskuzy" je anglicky? Tak tohle jsem ještě neslyšela :D

4 Citovat

Kajman77 napsal(a):

[citace="Jitkanovakova "]

Turecko, které je teď nebývale levné díky místní inflaci.

 

No to leda když člověk neleze do žádné památky. Protože na vstupech se nedoplatí.

[/citace]

 

Já tam ted chvíli nebyla, jak moc šli ceny za návštěvu památek nahoru? Ještě před rokem byla cena třeba do známé Hagie Sofie tuším 3 stovky. Což mi nepříjde hrozné.

0 Citovat

Ceny šl y nahoru hodně. Konkrétně Hagia Sofia 25 €.

1 Citovat

Tady zrovna někdo psal o nárůstu cen v Pamukkale: https://www.cestujlevne.com/pruv.../pamukkale

0 Citovat

Tak asi jako vzdy pojedu nekam kam si zjistim jaké je podnebí a počasí. Podle vas se nedá v létě cestovat vůbec do Asie, Amerika nevim. 

 

0 Citovat

Já tam ted chvíli nebyla, jak moc šli ceny za návštěvu památek nahoru? Ještě před rokem byla cena třeba do známé Hagie Sofie tuším 3 stovky. Což mi nepříjde hrozné.

Před rokem byla zcela určitě Hagia Sofia ještě zdarma jakožto mešita. Jinak třeba Topkapi palác byl v říjnu za 40 eur, Dolmanbahce za 35 a podobně. Neskutečné ceny vzhledem k turecké cenové hladině, navíc Turci platí ani ne desetinu té ceny.

Nicméně byly jsme 2 týdny před tím na Severním Kypru a tam rozhodně bylo podstatně levněji než v Istanbulu, navíc památky za symbolické vstupné, většinou 50 lir. Proti Kyperské republice ceny všeho třetinové až čtvrtinové. 

0 Citovat

Ceny v Turecku:

Efes 40€ + 15€ terasové domy

Pamukkale 30€

Demre - kostel sv. Mikuláše 17€, hrobky 12€

Laodikeia 12€

menší  naleziště 3, 4 nebo 6€

Zdarma jen děti do 8 let.

K posrání.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

[citace]

Já tam ted chvíli nebyla, jak moc šli ceny za návštěvu památek nahoru? Ještě před rokem byla cena třeba do známé Hagie Sofie tuším 3 stovky. Což mi nepříjde hrozné.

Před rokem byla zcela určitě Hagia Sofia ještě zdarma jakožto mešita. Jinak třeba Topkapi palác byl v říjnu za 40 eur, Dolmanbahce za 35 a podobně. Neskutečné ceny vzhledem k turecké cenové hladině, navíc Turci platí ani ne desetinu té ceny.

Nicméně byly jsme 2 týdny před tím na Severním Kypru a tam rozhodně bylo podstatně levněji než v Istanbulu, navíc památky za symbolické vstupné, většinou 50 lir. Proti Kyperské republice ceny všeho třetinové až čtvrtinové. 

[/citace]

 

To je tedy neuvěřitelné, nechápu, že jim to může fungovat.. ale když už se tam někdo jede podívat, tak tu nesmyslnou cenu asi i tak zaplatí :/. No mazec je to tedy..

0 Citovat

Pokud to trochu ureguluje všudepřítomný overtourism, pak ať to klidně ještě zvýší nade všechny meze. Přiroda je zatím zadarmo skoro všude. 

0 Citovat

Je pravda, že lidí tam bylo všude mraky. V Karakoy kotvily asi 3 obrovský výletní lodě. Na cisternu Jerabatan jsem čekali asi 45 minut frontu a to jsme měli vstupenky online (za "lidových" 600 Kč). Fronta na vstupenky na místě byla odhadem tak na 2 hodiny minimálně, cca tak 500 metrů. Uvnitř bylo tak natřískáno a tak vydýchaný vzduch, že jsme po 20 minutách uvnitř rychle utíkali pryč. Hagia Sofia, tehdy ještě zdarma jako mešita, obrovská fronta několika set lidí. Museli jsme se vrátit v 11 večer, kdy byla fronta už jen na 10 minut.

Modrá mešita, měli extra frontu pro Turky a extra pro cizince. Turky pouštěli bez omezení, cizince po dávkách, takže jsme si vystáli ve frontě hodinu.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Pokud to trochu ureguluje všudepřítomný overtourism, pak ať to klidně ještě zvýší nade všechny meze. Přiroda je zatím zadarmo skoro všude. 

Třeba národní park Krka nebo Plitvická jezera, letos za lidových 40 eur na hlavu a den, ale ano, jsou pořád státy, kde za přírodu turistu nepodojí. 

1 Citovat

Plitvice v sezone su fakt predrazene, tam treba ist v maji, ked aj cena vstupenky a pocet ludi je znesitelnejsi. Co sa da robit, my sa stazujeme na rovnakych ako sme my :D

1 Citovat

No, to tedy asi nejste. Po Slovenském autonomním okruhu mohu cestovat, výletovat, prohlížet si památky za +- normální, odhadnutelné ceny nebo úplně zadarmo (jen těch zřícenin hradů je na východě neúrekom nebo jak to říkáte). Za přechod Tater, Roháčů a spousty CHKO se zatím neplatí nic nebo skoro nic. 

Totéž asi platí pořád o naprosté většině Karpat, Kavkazu a dalších hor. V Africe sice přeplatím za bílý ksicht, ale tam nějak objektivně musím uznat, že proti domorodcům jsem superboháčem, neurazí mě to (asi jak když jsem v Sýrii platil za autobus 30,- Kč místo správných 3,- ...). 

Zato Plitvický jezera za 40 eur si můžou nechat - a ne proto, že bych na to neměl, jen nemám potřebu to vidět a ještě se mačkat v davu. V podobném duchu jsem pomalu přestal jezdit do Alp (a raději strávil týden na Juře, atp. atp.). 

 

 

0 Citovat

Mimochodem v květnu (i v dubnu) jsou ty Plitvický jezera za stále dost mastných 23 eur. Nejlevnější vstup je od listopadu do března za 10 eur, kdy tam samozřejmě chcípl pes a není tam moc k vidění.

1 Citovat

Podobným profláklým místům se vyhýbám, ať jsou zdarma nebo za 40. Je to každého boj. Popravdě pokud už bych tam šel, třeba kvůli rodině, tak raději v tom březnu. Co tam jako neni k viděni? Voda asi poteče a zeleň v březnu  tam taky asi bude. Hlavně tam nebudou davy fotkychtivých tůristů.

4 Citovat

Hlavně té vody tam poteče víc, než v létě...

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Podobným profláklým místům se vyhýbám, ať jsou zdarma nebo za 40. Je to každého boj. Popravdě pokud už bych tam šel, třeba kvůli rodině, tak raději v tom březnu. Co tam jako neni k viděni? Voda asi poteče a zeleň v březnu  tam taky asi bude. Hlavně tam nebudou davy fotkychtivých tůristů.

Jo, přesně tak. 

0 Citovat

tak ja mam asi uz stare info a teda skusenost z cias covidu, ked sme tam presne boli v maji a cez tyzden tam bolo dokopy v areali mozno 50 ludi. a prisaham, ze sme vtedy platili len tych 10 eur na osobu. asi teda posunuli tie datumy off season. Ked som nezazil tie prazdne pyramidy a hallstat pocas covidu, tak aspon toto som si "odskrtol". 

0 Citovat

Pyramidy bez lidí a vstupného (platí se jen za část), bohužel tam nejspíš zrovna řádí mužíci toho prašivého psa Hemedtiho z kmene Baggárů. 

 


chartum-meroe-atbara-10-2-2023-fk-67.jpg
chartum-meroe-atbara-10-2-2023-fk-11.jpg
chartum-meroe-atbara-10-2-2023-fk-22.jpg
chartum-meroe-atbara-10-2-2023-fk-69.jpg

1 Citovat

Malajsie pouze východní pobřeží je sušší (spojit se Singapurem ať je co vidět). Srí Lanka je loterie na počasí. Jih Itálie od Říma dolů :-D, super pláže. Turecko procestovat je pro odvážné. Černá Hora, Albánie jakbysmet.

0 Citovat

Proč by mělo být Turecko jen pro odvážné? V srpnu tam bude horko jako prase, to ano, ale třeba na Ararat to jde asi jen v létě (uznávám, že to není běžná turistika). 

 

0 Citovat

@Ahmad - Když zmiňuješ ten Ararat, šel jsi to nahoru? Zvažujeme to netuším v létě a řešíme povinného průvodce...

0 Citovat

josefkra napsal(a):

Jih Itálie od Říma dolů :-D, super pláže. 

Pôvodný dotaz bol na august/srpen.  V tom čase je juh Talianska miesto, kde byť nechceš. Tradícia talianskych celozávodných dovoleniek, juh totálne preplnený, ceny dvojnásobné, davy všade. 

Juh Talianska je krásny, ale mimo augusta.

 

 

3 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@Ahmad - Když zmiňuješ ten Ararat, šel jsi to nahoru? Zvažujeme to netuším v létě a řešíme povinného průvodce...

Zatím ne. 

0